fbpx

עתיד שוק הנדל"ן היווני

עתיד שוק הנדל"ן היווני

עתיד שוק הנדל

בשנים האחרונות הציף המשבר הכלכלי ביוון את אמצעי התקשורת. אין מי שלא שמע על הקריסה הכלכלית שחוותה המדינה הים תיכונית; על המחסור במוצרים בסיסיים בחנויות; ועל צניחת המחירים של מגוון מוצרים, החל מבקבוק מים ועד לבתים. אולם מה שלא רבים יודעים הוא שהמשבר הכלכלי יצר גם הזדמנות אדירה עבור המשקיעים בנדל"ן. בעקבות המשבר, המחירים של נכסי נדל"ן בכל המדינה צנחו בעשרות אחוזים, ולעתים אף ירדו אל מתחת לעלויות הבנייה. מצב זה מאפשר רכישת נכסים איכותיים, מרכזיים וחדשים במחירים נמוכים מאוד, אשר אינם מצריכים הון עצמי משמעותי.

אולם על מנת להבין מדוע מדובר בהזדמנות פז, יש להבין את השינוי הצפוי על פי המחקרים במצבה של הכלכלה היוונית. לפני מספר שנים חתמה יוון על הסכם שמטרתו לאפשר לה להישאר חברה בגוש האירו, ולשפר את מצבה הכלכלי אשר הגיע לשפל. בעקבות הסכם זה, החל מ-2016 מצבה הכלכלי של המדינה החל להתייצב, עד כדי כך שלמעשה היא אמורה להתאושש מהמשבר בתוך מספר שנים בלבד. צפי זה מעיד על היווצרותו של חלון הזדמנויות מצומצם ונדיר בתחום ההשקעות בנדל"ן, שכן כבר עכשיו ניתן לראות כי הנכסים מניבים תשואה בת 7%-10%, הנחשבת גבוהה יחסית. אם כן, אין ספק כי על המתעניינים בהשקעה בנכסי נדל"ן ביוון להזדרז, ולעשות זאת כבר בזמן הקרוב, על מנת ליהנות מהתשואה המשמעותית.

יתרונות נוספים של השקעה בנכסי נדל"ן ביוון

אולם לא בכך מסתכמים יתרונות השקעות נדל"ן ביוון ודווקא ביוון; את המשקיעים הרבים, ובפרט את המשקיעים הישראלים, מושכים יתרונות משמעותיים נוספים. יתרון אחד שלא ניתן להתעלם ממנו הוא כמובן המרחק – יוון רחוקה מישראל מספר שעות טיסה בלבד, והטיסות אליה נחשבות זולות מאוד. עובדה זו מאפשרת למשקיעים בנכסי נדל"ן ביוון להגיע אל הנכסים שלהם ללא השקעה משמעותית של זמן וכסף, מה שללא ספק מקל על העניין. כמו כן, מדיניות המיסוי אשר נהוגה ביוון נחשבת ידידותית מאוד למשקיעים בנדל"ן, והמשקיעים הישראלים נהנים אפילו יותר בשל אמנת כפל המס אשר נחתמה בין ישראל ליוון, שמקנה להם הטבות נוספות. כמובן שהיה הכי נוח עבור המשקיעים לרכוש נכסים בישראל, אולם לאור מדיניות המיסוי, אשר אינה בהכרח מעודדת את המשקיעים, אין ספק שההשקעה בנכסי נדל"ן ביוון היא פתרון משתלם למדי. יחד עם זאת, כדאי להיעזר בגורמים מקצועיים המתמחים בתחום של נדל"ן במדינה זו על מנת לקבל את כל המידע הדרוש טרם ההשקעה בנכס.

לאיזה קהל יעד מומלץ לפנות?

בפני המשקיעים עומדים מספר קהלי יעד, כאשר המרכזיים בהם הם אוכלוסיית התיירים וקהילת הסטודנטים. נכסי נדל"ן אשר ניתן להשכיר לתיירים אפשר למצוא באזורים המהווים מרכזי תיירות כמו אתונה, עיר הבירה של יוון, וכן באיים היפים של המדינה. מלבד איים כמו רודוס ומיקונוס, אשר מוכרים מאוד לקהל הישראלי, ביוון איים נוספים רבים אשר מושכים אליהם המוני תיירים מדי שנה, וניתן לראות כי עם השנים, יותר ויותר תיירים מעדיפים לוותר על חווית האירוח בבתי המלון ולשכור דווקא דירות נופש, על מנת ליהנות מהחוויה האותנטית ומהמחירים הנוחים יותר. יחד עם זאת, השכרת דירות נופש לתיירים מחייבת היעזרות בחברת ניהול כמו "נדל"ן יוון" לצורך תחזוקה שוטפת של הנכס.
אפשרות נוספת היא השכרה לסטודנטים, בעיקר בערים כמו אתונה אשר בהן אוניברסיטאות רבות. ההשכרה לסטודנטים נוחה במיוחד מכיוון שמדובר בחוזים לטווח רחוק שמקנים לבעל הנכס שקט ממושך. גם במקרים אלו מומלץ לשכור את שירותיה של חברת ניהול המתמחה בתחום של נדל"ן ביוון, על מנת למצוא את הנכסים המתאימים באזורים מתפתחים, אשר צפויים להניב תשואה גבוהה.

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב google
גוגל+
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדאין
שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

טיפים נוספים​