fbpx

השקעות נדל"ן באתונה

השקעות נדל"ן באתונה - הזדמנות כלכלית של אחת למיליון

רכישת נדל"ן באתונה, על רקע הצורך של היוונים במטבע זר, הוריד את מחירי הדירות למחירים קורצים במיוחד. הזדמנות נדל"ן? בהחלט !משקיעים בנכסי נדל"ן גילו את "המטמון" ביוון ובאתונה בעיקר, וגם הרבה מאוד ישראלים שבארץ לא יכולים לקנות כלום ב-100,000 ₪ כלום, אולי איזה מחסן, רכשו באתונה דירה עם תשואה נאה, ולא רק בה אלא  ובערים נוספות. נדל"ן באתונה היום זה "האקזיט" של המשקיעים.

שוק הנדל"ן של יוון ואתונה הפך לטרנד הכי חם בקרב המשקיעים. בעשור האחרון צנחו מחירי הדיור באתונה בכ-40% על רק המשבר הכלכלי.

ההיסטוריה הכלכלית העולמית, מלאה בסיפורי משברים של מערכות כלכליות, קריסת מנגנונים ועוד. יוון היא חלק מזה. מומחים כלכליים גורסים כי מדובר בהתנהלות כלכלית לא נכונה, פוליטיקאים שלא התייחסו ומשקיעים ומדינות באירופה שהעלימו עין.

 

 

למה מחירי הדיור ביוון ירדו?

נדל"ן באתונה או בכל מקום אחר במדינה, הגיע היום למחירים הכי נמוכים אי פעם בהיסטוריית הנדל"ן של יוון. מומחים מדברים על כך שמדובר על שיטה של מיסוי מצד המדינה שמצד אחד רצתה שירותים סוציאליים ומצד שני עצמה עיניים מול העלמות מס. מדינה לא מגיעה פתאום למצב שמחירי הדיור שלה מתדרדרים לרמה שהם היום, גן עדן למשקיעים אבל שיעור חשוב בכלכלה מדינית. אם מחפשים את הסיבה לקריסת הכלכלה של יוון שהובילה לירידת מחירי הדיור, צריך לחזור אחורה למאה ה-19 שהעלמת מס מהשלטון העותומני ששלט אז ביוון הייתה "מצווה". הבעיה היא שגם אחרי שיוון הפכה למדינה עצמאית ודמוקרטית, המשיכו העלמות המס עם תשתית מדינית מושלמת שתמכה בזה, כולל רשויות המס בעצמם שליקטו את השוחד מכל המעלימים. והנה לכם מדינה שאין לה גרוש בקופה.  

בהמשך להתנהלות עם העלמות המס, בשוק המשכנתאות היווני למשל, ניתנו ללווים משכנתאות הרבה יותר גבוהות מיכולת ההחזר שהם הציגו לבנקים. אלה הניחו כי הם מרוויחים כפול אבל כמו כולם- לא מדווחים.  בעוד שבארה"ב למשל החמירו את תנאי המשכנתאות בעיקר אחרי משבר האשראי ב-2007, יוון המשיכה להגדיל את המשכנתאות. האזרחים תבעו וקיבלו הטבות מהממשלה, אבל לא מימנו אותם.  

 

 

איך החוב היווני השפיע על מחירי הדיור?

בשנת 1999, החלו מדינות אירופה להצטרף לאיחוד האירופאי וליורו. בגלל ההתנהלות הכלכלית הכושלת של יוון, היא לא יכלה להצטרף ליורו. היו לה חובות גדולים, גירעון עצום, ושום מדינה באיחוד לא הסכימה לשותפות הזו. אבל בשנת 2001 היא כן הצטרפה בסופו של דבר, אחרי הסתרה מגמתית של מצבה הכלכלי החמור. כדי להציג מאזן חיובי, היא חישבה את מדד המחירים לצרכן באופן שונה ממה שהיה צריך, הסירה ממנו הוצאות על ציוד חקלאי ומים, גם הוצאות מחירי החשמל, הורידה מיסים על אלכוהול וסיגריות ויצרה אשליה של ירידת מחירים. לכאורה צמצמה את האינפלציה, אבל רק במצג שווא. מגמת השיפור שהיא הציגה הייתה במשך 3 שנים של הונאות עם חוב של 100 אחוז מהתוצר, והבטחה להוריד אותו לכ-60 אחוזים על פי אמנת מסטריכט. אחרי הצטרפותה השקיעו בה בתי השקעות מהגדולים בעולם. יוון הייתה זקוקה מאוד לכסף הזה ולהסתרה של החובות שלה. לא רק שהיא לא צמצמה את החובות, אלא שהיא הגדילה אותן עקב הריביות הנמוכות שקיבלה בתור מדינה באיחוד האירופי.

חשוב לציין כי כל העסקות של יוון היו גלויות, הממשלה העבירה דוחות פיננסיים מסולפים לבנק המרכזי האירופאי. במקביל התמנה שר אוצר חדש שחשף את החוב העצום של המדינה. בשביל לפתור את זה, הוא היה חייב לעשות קיצוצים בהיקפים ובתחומים רבים. מה שגרם סופית לקריסה הכלכלית של יוון היו המשחקים האולימפיים עליהם הוציאה יוון 8 מיליארד יורו, פי 7 יותר מההוצאות שהיו בשנת 2000. בשנת 2009 אחרי בחירות חדשות של המפלגה ההלניסטית, דווח כי הגירעון התקציבי של יוון הוא 10%.

 

כשהמחירים יורדים המשקיעים הישראלים חוגגים

לאור המשבר הכלכלי וירידת מחירי נדל"ן באתונה וביוון בכלל, ירדו המחירים באופן, שמאפשר למשקיעים זריזים לעשות את "המכה" של ההשקעות שלהם. דירה של 100 מ"ר במרכז אתונה עולה היום רק כ- 1.2 מיליון שקל. ליוונים אין כסף לשלם את זה על רקע אבטלה של 25% והידוק החגורה כתוצאה מקיצוץ בהטבות השונות שהיא העניקה לאזרחיה. הבטחה שלה לאיחוד האירופאי לפני הצהרה על קריסה. 

את המצב הזה זיהו משקיעים, והם מגיעים מכל העולם ליוון כדי לרכוש נכסי נדל"ן. במקום שבו לאזרחים קשה להתפרנס ואין הקלות במס, נכנסים המשקיעים ומרוויחים את המחירים הנמוכים, והתשואות הנאות שהם הולכים לקבל. גם ב-600,000 ₪, אפשר להשיג היום דירות במקומות לא רעים בכלל. 

יוון מצידה מקדמת את המשקיעים הזרים בידיים פתוחות. בארץ יש כמה סוכנויות של השקעות ליוון ואתרים בהם אפשר לקבל מידע רחב על הערים, הנכסים ועוד. 

 

שימו לב לקו התחתון של המחירים הנמצא לפני פריצה ב-2018:

 

האם אתם המשקיעים הפוטנציאליים?

אחד האתרים המובילים בתחום רכישת נדל"ן באתונה, מדווח על השקעות און ליין. כלומר. אנשים אפילו לא רוצים ללכת ולראות את הנכסים. הם שומעים את המחיר והם קופצים. המשקיע הפוטנציאלי הוא מי שיש לו קצת כסף בצד, אבל הוא לא יכול להשקיע את זה בשום נדל"ן מניב בישראל. יש צעירים בני 30 וגם בעלי משפחות, ואנשים שעומדים לצאת לפנסיה ורוצים לעשות משהו עם החסכונות שלהם. משהו חכם. רוב הדירות הנרכשות באתונה מושכרות ל –BNB ומניבות תשואה של כ-6% אחרי דמי ניהול ומיסים.

האופטימיות של המשקיעים הישראלים, מסתמכת על הביקוש העצום לדירות בעיר אתונה. למרות שיוון נמצאת בגירעון עצום, עדיין ממשיכים לזרום אליה תיירים מכל העולם. ב-2017 ביקרו ביוון 2 מיליון בני אדם ולינה באכסניות ובבתי מלון גדלה בכ-9% בחודשי השנה הראשונים. היא עדיין מבוקשת עבור תיירים, הם מכניסים כסף למדינה ובעיקר צריכים ללון באיזה שהוא מקום. 

חשוב לציין כי המחירים "הנדירים" של דירות ביוון, מובילים גם קרנות השקעות לרכישה עבור הלקוחות שלהם. התיירות גואה, הנכסים מניבים. מה רע?

 

ביקוש גבוה לדירות באתונה

המקום הכי מבוקש לרכישת נכסים היא העיר אתונה. גם בימי המשבר העולמי ב-2007 משקיעים רכשו נכסים באיים, אבל היום גם אתונה נמצאת במרכז "האש" והביקוש. מומחים לרכישת נדל"ן ביוון מסבירים כי יש קפיצה מאוד גדולה בביקוש לדירות באתונה, ויש כאלה שלא הולכים רק על דירות אלא על בניינים שלמים. אלה הופכים לדירות נופש והעסקאות מתרבות מיום ליום.

המשקיעים הישראלים נהנים לרכוש נדל"ן באתונה. הם מרגישים כמו  בבית. מזג האוויר דומה, הכול קרוב. אחרי שעה וארבעים דקות של טיסה הם כבר ביוון, ויכולים לעשות את עסקת חייהם. יש משמעות לקרבה ולנגישות של נכס הנדל"ן למשקיע. כולם מדברים על כך שתיכף המחירים יעלו, כבר רואים את מגמת התאוששות וזה בדיוק הזמן לעשות עסקים.

חשוב להבין כי הגזירות הכלכליות שנחתו על תושבי יוון, כדי לאזן את הגירעון התקציבי של המדינה, גרמו לחלקם להתפטר מנכסים איכותיים ולרדת "ברמה". מי שלא יכול היה לעמוד בהחזרי המשכנתא, החזיר את הדירות לבנקים. זו הסיבה שכ-20% מהנדל"ן באתונה עומד היום נטוש ומחכה למשקיעים והם מגיעים גם מגיעים.  

 

מעוניינים בנכס באתונה? כנסו לרשימת הנכסים הפתוחים למכירה: לחץ כאן

האם כדאי לרכוש דירה באותנה

האם כדאי לקנות דירה ביוון?

יוון, עם ההיסטוריה העשירה, הנופים המדהימים והאקלים הים תיכוני החם שלה, היא כבר מזמן יעד תיירותי פופולרי. מעבר למשיכה שלה כמקום נופש, יוון נהייתה גם

קרא עוד »

מוכנים לקנות את הנכס הראשון שלכם בחו"ל לצורך השקעה? השקעות נדל"ן ביוון היא האופציה שאתם רוצים לבחון

שוק הנדל"ן בישראל חווה בשנים האחרונות עליות מחירים חסרות תקדים לצד מדיניות מיסוי נרחבת שהופכת את תהליך ההשקעה של נכס למגורים במדינה לכמעט בלתי אפשרי.

קרא עוד »
לקבלת מידע על השקעות נדל"ן בחו"ל צור קשר עכשיו: 077-9970005